Sauny domowe suche

Finowie żyją w chłodnym klimacie, a jednak tryskają zdrowiem. Już od stuleci oddają się bowiem prozdrowotnemu rytuałowi, który doskonale hartuje organizm i poprawia jego ogólną kondycję. Dzięki temu ich skóra staje się promienna, gładka i dotleniona. Wzmacnia się układ krwionośny, a krążenie krwi przyspiesza. Organizm oczyszcza się z toksyn i zbędnych substancji, dodatkowo odblokowują się gruczoły łojowe. Nerwy zostają ukojone, a całe ciało – zrelaksowane. Oczywiście mowa tutaj o kąpielach parowych w saunach domowych. Takie kabiny posiada w domu aż 90% Finów. Może warto skorzystać z dobrodziejstw płynących z parowych seansów i już dziś, wzorem mieszkańców Północy, zaopatrzyć się we własną kabinę?

Proponujemy łatwe w montażu nowoczesne sauny fińskie w atrakcyjnych cenach, wykonane z drewna, z których z powodzeniem można korzystać w domu. Są one zaprojektowane w formie oświetlonej wewnątrz kabiny z drzwiami i oknami z hartowanego szkła. Producent pomyślał o pełnym wyposażeniu. Wewnątrz znajdują się drewniane ławki. Pozostałe elementy wyposażenia stanowią: piec elektryczny z kamieniami, ceber z chochlą na wodę do zraszania kamieni oraz higrometr i klepsydra, które pozwolą na pomiar wilgotności i czasu seansu parowego. Drewniana konstrukcja kabiny odwołuje się do fińskich wzorców.

Saunę domową najlepiej ustawić w łazience. Jeśli nie dysponują Państwo dużą przestrzenią lub mają ograniczony budżet, proponujemy małą wersję o szerokości i głębokości do 120 cm, której cena jest wyjątkowo korzystna. W ofercie mamy również kabiny wolnostojące, które ustawić można przy domu. Dostępne u nas modele przeznaczone są do samodzielnego montażu, dlatego nie pokrywają Państwo dodatkowych kosztów.

Jak korzystać z ulubionego miejsca relaksu Finów? Na początek zaleca się prysznic w celu odświeżenia ciała. Do sauny wchodzi się nago, jednak należy zabrać ze sobą ręcznik, którym można się owinąć, a dla zachowania higieny najlepiej jest rozłożyć go pod sobą. Jeżeli to nasz początek przygody z kąpielami parowymi, zaleca się 10-15-minutowe seanse w temperaturze 70-90 stopni Celsjusza. W celu zwiększenia wilgotności powietrza należy polać wodą kamienie. Po zakończonym seansie zaleca się ochłodzenie ciała – chłodny prysznic czy wyjście na powietrze. Wówczas można powtórzyć sesję. Gdy ciało staje się bardziej miękkie, a powietrze coraz bardziej wilgotnieje, Finowie… okładają się vastą, czyli brzozowymi gałązkami. Poprawia to krążenie oraz ujędrnia skórę. Po zakończeniu kąpieli parowej należy zmyć z siebie pot oraz uzupełnić płyny w organizmie, pijąc wodę, najlepiej mineralną.

Regularne seanse w półmroku i kojącym cieple przysłużą się Państwa zdrowiu i samopoczuciu. Już od teraz, wzorem Finów, warto umieścić w domu swoją własną saunę, a której korzystać może z powodzeniem cała rodzina. Długie okresy szarugi i chłodów panujące w naszym kraju nie sprzyjają dobremu samopoczuciu, dlatego warto skorzystać z fińskiego sposobu na zażegnanie nie tylko sezonowych problemów zdrowotnych.