Sauny domowe suche

Sauna sucha, charakteryzująca się wysoką temperaturą (do 95°C) i niską wilgotnością powietrza (ok. 10%), to chyba najbardziej popularny rodzaj sauny. Sauny suche, w tym domowe, zawdzięczają ową imponującą popularność z pewnością swoim wyjątkowym właściwościom oraz faktowi, iż przeciwwskazań do korzystania z takiego rozwiązania jest stosunkowo niewiele. W Home&Garden proponujemy sauny fińskie oraz sauny infrared, które idealnie sprawdzają się w warunkach domowych. Taka domowa sauna sucha to rozwiązanie, które z pewnością docenisz. Wizyta w saunie pozwoli Ci szybko pozbyć się zmęczenia, stresu i napięcia. To wyjątkowy relaks i lepsze zdrowie, które możesz mieć na co dzień. Wygodnie, we własnym domu!

Domowa sauna sucha - dla zdrowia, urody i dobrego samopoczucia

Sauna sucha to rozwiązanie, którego dobroczynne właściwości znane są już od stuleci. Finowie, którzy żyją w chłodnym klimacie, a jednak tryskają zdrowiem, niemal od zawsze oddają się temu prozdrowotnemu rytuałowi hartującemu organizm i poprawiającemu jego ogólną kondycję. Dzięki temu ich skóra staje się promienna, gładka i dotleniona. Wzmacnia się układ krwionośny, a krążenie krwi przyspiesza. Organizm oczyszcza się z toksyn i zbędnych substancji, dodatkowo odblokowują się gruczoły łojowe. Nerwy zostają ukojone, a całe ciało – zrelaksowane. Poza tym sucha sauna jest polecana osobom cierpiącym m.in. na zapalenie stawów, astmę oskrzelową, czy nadciśnienie. To również znakomita propozycja dla osób po przebytym zawale serca.

Sucha sauna domowa to oczywiście idealne rozwiązanie na codzienne nerwy, przemęczenie i pośpiech. A tego z pewnością nie brakuje w Twoim życiu, prawda? Dlaczego jednak warto zdecydować się na takie rozwiązanie w swoim prywatnym zaciszu?

Sauna domowa - przede wszystkim wygoda

Sauny suche posiada w swoim domu aż 90% Finów. Może warto pójść za ich przykładem? Korzyści płynących z takiego rozwiązania jest naprawdę wiele, jednak przede wszystkim warto postawić na saunę domową ze względu na komfort i możliwość korzystania z seansów parowych o każdej porze dnia, przez cały okrągły rok, kiedy tylko mamy na to ochotę. Poza tym domowe sauny docenią z pewnością wszyscy, których krępuje przebywanie w saunie z obcymi ludźmi. Prywatna, domowa sauna to tutaj zdecydowany komfort psychiczny.

Domowe sauny suche - jak z nich korzystać?

Sauna domowa to rozwiązanie, z którego możesz korzystać kiedy tylko zechcesz, wygodnie, w zaciszu własnego domu. O czym jednak warto z pewnością pamiętać?

Na początek - prysznic w celu odświeżenia ciała. Do sauny wchodzimy nago, jednak pamiętaj, aby zabrać ze sobą ręcznik, którym możesz się owinąć, a dla zachowania higieny najlepiej rozłożyć go pod sobą. Jeżeli to Twój początek przygody z kąpielami parowymi, zacznij od 10-15-minutowych seansów w temperaturze 70-90 stopni Celsjusza. W celu zwiększenia wilgotności powietrza polewaj wodą kamienie. Po zakończonym seansie zaleca się ochłodzenie ciała poprzez chłodny prysznic czy wyjście na powietrze. Wówczas możesz powtórzyć sesję. Po zakończeniu kąpieli parowej zmyj z siebie pot oraz uzupełnij płyny w organizmie, najlepiej pijąc wodę mineralną.

Nowoczesne suche sauny domowe dla całej rodziny

Suche sauny domowe to jedna z propozycji Home&Garden. Oferujemy łatwe i szybkie w samodzielnym montażu nowoczesne sauny fińskie, wykonane z drewna, zaprojektowane w formie oświetlonej wewnątrz kabiny z drzwiami i oknami z hartowanego szkła. Wewnątrz znajdują się drewniane ławki. Pozostałe elementy wyposażenia to tutaj piec elektryczny z kamieniami, ceber z chochlą na wodę do zraszania kamieni oraz higrometr i klepsydra, które umożliwiają pomiar wilgotności i czasu seansu parowego. 

Inna z naszych propozycji to sauny infrared (na podczerwień) bez pary i z niską temperaturą powietrza (do 60°C), gdzie zamiast tradycyjnych pieców wykorzystywane są kwarcowe, ceramiczne lub węglowe promienniki podczerwieni. Tego rodzaju sauna może być montowana w łazience, sypialni, salonie lub innym dowolnym pomieszczeniu. 

Wszystkie nasze propozycje to idealne rozwiązanie dla całej rodziny. Regularne seanse w półmroku i kojącym cieple przysłużą się zdrowiu i samopoczuciu. Już od teraz, wzorem Finów, wybierz do domu swoją własną saunę!