Sauny infrared na podczerwień

Sauna infrared (sauna ir) czyli sauna na podczerwień, jest zbudowana, podobnie jak tradycyjna sauna fińska, z drewna. Jednak działanie sauny infrared zdecydowanie różni się od tego, z jakiego na co dzień korzystają Finowie i mieszkańcy krajów nadbałtyckich. Przypomnijmy - elementem grzewczym w tradycyjnej saunie suchej jest piec wyłożony specjalnymi kamieniami, które polewa się wodą w celu regulacji wilgotności powietrza i odczuwalnej temperatury. Ciepło przewodzone jest zatem przez rozgrzane powietrze. W przypadku rozwiązania, jakim jest sauna ir, źródłem ciepła są zasilane elektrycznie promienniki, które bezpośrednio ogrzewają nasze ciało.

Infrasauny powstały dzięki rozwojowi techniki. To w pełni bezpieczne, wygodne, a zarazem imponująco efektywne rozwiązanie. Wariant, który nie wymaga pieca, stał się obecnie bardzo popularny, a sauny na podczerwień coraz częściej goszczą w naszych domach. W naszym sklepie przygotowaliśmy bogatą ofertę takich właśnie rozwiązań, które spełniają najwyższe wymagania użytkowników. Jesteśmy przekonani, że wybierzesz z nami saunę idealną!

Sauna infrared - pełne bezpieczeństwo, najwyższy komfort

Infrasauny to rozwiązanie, w którym ciepło wytwarzane w kabinie pochodzi z zasilanych elektrycznie promienników. Zatem tutaj nie powietrze, a bezpośrednio nasze ciało ogrzane zostaje przez promienie podczerwieni. To zdecydowanie dobra informacja dla wszystkich, którzy nie lubią czekać! Z sauny infrared możemy korzystać bowiem już w dwadzieścia minut po włączeniu, a więc zdecydowanie szybciej niż ma to miejsce w przypadku sauny fińskiej.

Temperatura, jaką możemy uzyskać w saunie ir wynosi od 30 do 60 stopni Celsjusza. Wilgotność jest tutaj znacznie obniżona. Dzięki temu możesz bezpiecznie przebywać w kabinie nawet dwa razy dłużej w porównaniu z czasem seansu parowego w saunie fińskiej. Niższą temperaturę sauny infrared z pewnością docenią osoby, które zazwyczaj źle znoszą upał oraz cierpiące na choroby układu krążenia i mające problemy z oddychaniem. Takie warunki wpływają bezpośrednio na wysokie bezpieczeństwo i komfort użytkowania sauny ir. Temperatura w granicach 30-60 stopni Celsjusza to także brak konieczności intensywnego schładzania ciała podczas korzystania z sauny oraz po wyjściu z niej.

Sauny na podczerwień emitują promienie, które skutecznie docierają w głąb skóry, dlatego wzmagają pocenie się w niższej temperaturze niż w przypadku tradycyjnych saun. Promienie infrared są w pełni bezpieczne, emitują je bowiem ludzie, zwierzęta, gleba i minerały. Seanse z podczerwienią mają zbawienny wpływ m.in. na nasze drogi oddechowe, obolałe mięśnie czy metabolizm. Producenci saun na podczerwień, mając świadomość korzyści płynących z promieniowania infrared, postanowili zatem zamienić tradycyjne piece z kamieniami na promienniki. Tak powstały nowoczesne infrasauny.

Jak korzystać z sauny na podczerwień?

Sauna ir dostarczy Ci najwięcej korzyści zdrowotnych, jeśli będziesz regularnie korzystał z tego typu seansów. Dlatego tak dobrym rozwiązaniem są tutaj domowe sauny na podczerwień. Zabieg powtarzany od 1 do 3 razy w tygodniu sprawi, że poczujesz się zdecydowanie lepiej.

Zaczynamy oczywiście od umycia się. Pamiętaj także, że do sauny należy udać się najwcześniej godzinę po posiłku. W kabinie przebywamy nago, siadając na ręczniku. Po skończonym seansie wystarczy dokładnie się wytrzeć. Ewentualny chłodny prysznic możesz wziąć po kilku minutach, gdy pory na ciele zaczną się już zamykać.

Infrasauny - dlaczego warto?

Seans w saunie doskonale odpręża, oczyszcza organizm, koi nerwy i pomaga pozbyć się nagromadzonego w ciągu dnia stresu. Dlatego to tak dobre rozwiązanie dla wszystkich przepracowanych, spiętych natłokiem codziennych obowiązków osób. Poza tym warto dodać, że sauna infrared polecana jest w przypadku m.in. cukrzycy, nadwagi, nadciśnienia, czy też chorób skóry, żylaków oraz infekcji dróg oddechowych.

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór saun infrared z automatycznymi wyłącznikami, wyposażonych w panele sterujące, radio, głośniki, oświetlenie, jonizator powietrza, okna i drzwi z hartowanego szkła. Wybrane modele oferują także funkcję koloroterapii, która w połączeniu z opcją słuchania muzyki w trakcie trwania seansu wydaje się być wyjątkowo przyjemnym rozwiązaniem.