Sauny infrared na podczerwień

Tradycyjne sauny, użytkowane przez Finów i mieszkańców krajów nadbałtyckich, zbudowane są z drewna. Elementem grzewczym jest piec wyłożony specjalnymi kamieniami, które polewa się wodą w celu regulacji wilgotności powietrza i odczuwalnej temperatury. Ciepło przewodzone jest zatem przez rozgrzane powietrze. Rozwój techniki pozwolił na stworzenie innego wariantu, który nie wymaga pieca; mianowicie sauny na podczerwień, czyli inaczej infrasauny.

W saunach tego typu źródłem ciepła są zasilane elektrycznie promienniki, które efektywnie, bo bezpośrednio ogrzewają nasze ciało. Dzięki temu z sauny infrared można korzystać już w kilka minut po włączeniu, podczas gdy w tradycyjnej, fińskiej na ogrzanie powietrza potrzebujemy ok. 20 minut. Kolejną zaletą jest większe bezpieczeństwo i komfort użytkowania – wilgotność w nich jest obniżona, a temperatura sięga do 60 stopni Celsjusza. Z tego powodu można pozwolić sobie na dłuższe seanse, trwające nawet do 30 minut. Sauny na podczerwień emitują promienie, które skutecznie docierają w głąb skóry (nawet do 4 cm), dlatego wzmagają pocenie się w niższej temperaturze niż w przypadku tradycyjnych saun. Jest to bardzo ważne dla osób źle znoszących wysokie temperatury lub mających problemy z oddychaniem czy układem krążenia. Promienie infrared są w pełni bezpieczne, emitują je bowiem ludzie, zwierzęta, gleba i minerały. Podczerwień nazywana jest energią życia i wykorzystuje się ją w lecznictwie. Indyjscy jogini od wieków leczą dłońmi, które przekazują właśnie promienie podczerwone. Seanse z podczerwienią mają zbawienny wpływ na nasze drogi oddechowe, obolałe mięśnie czy metabolizm, a co za tym idzie, także pomagają w odchudzaniu. Producenci saun na podczerwień, mając świadomość korzyści płynących z promieniowania infrared, postanowili zamienić zatem tradycyjne piece z kamieniami na promienniki.

Oferujemy szeroki asortyment saun infrared z automatycznymi wyłącznikami dla zachowania bezpieczeństwa użytkowania. Modele u nas dostępne wyposażone zostały w panele sterujące, radio, głośniki, oświetlenie, jonizator powietrza czy okna i drzwi z hartowanego szkła. Na uwagę zasługuje funkcja koloroterapii. Ceny kabin zróżnicowane są w zależności od ich rozmiarów. Z pewnością znajdą Państwo model, który sprosta największym oczekiwaniom.