Sauny fińskie suche

Sauna fińska stanowi kolejną z naszych wyjątkowych propozycji. Nie od dziś wiadomo, że sauny fińskie to doskonała terapia zarówno dla ciała, jak i duszy. Dlatego wszystkim dbającym o zdrowie, perfekcyjny wygląd i świetną kondycję fizyczną oraz psychiczną polecamy takie właśnie rozwiązanie. W Home&Garden oferujemy sauny fińskie z piecem idealnie sprawdzające się w warunkach domowych i pozwalające na swobodne zażywanie dobroczynnych kąpieli suchych w wysokiej temperaturze w prywatnym zaciszu. Dokładnie tak, jak jest Ci najwygodniej! Z nami wybierzesz saunę fińską, która w pełni sprosta wszystkim Twoim oczekiwaniom. Zapraszamy!

Sauna fińska - gorąca terapia dla ciała i zmysłów

Sauny fińskie to duma Finlandii, jej prawdziwa wizytówka i coś, po co coraz chętniej sięgają mieszkańcy innych krajów. Jak wiadomo, niemal każde państwo w Europie ma swój znak rozpoznawczy. Francja słynie z bagietek, serów i wieży Eiffla, Szwajcaria z doskonałych zegarków, Dania z klocków Lego, a Finlandia poszczycić się może wspaniałym wynalazkiem, który znajduje się już niemal w każdym fińskim domu. Stanowi on sekret zdrowia i urody Finek, ponieważ

  • oczyszcza, hartuje oraz wzmacnia organizm,
  • poprawia krążenie krwi,
  • wygładza i dotlenia skórę,
  • znakomicie przygotowuje skórę na dalsze zabiegi pielęgnacyjne, np. aplikowanie kremów,
  • odpręża, koi, relaksuje ciało i umysł.

Sauna fińska to źródło wyjątkowych dobrodziejstw, a taka gorąca terapia cieszy się coraz większym zainteresowaniem i uznaniem niemal na całym świecie.

Sauny fińskie, czyli inaczej suche, zbudowane są z drewna, najczęściej jodły kanadyjskiej. Elementem grzewczym jest tutaj piec na drewno lub piec elektryczny wyłożony specjalnymi kamieniami, które polewa się wodą podczas seansów parowych. Temperatury powietrza, jakie można osiągnąć w saunie fińskiej, oscylują pomiędzy 60 a 90 stopni Celsjusza, z kolei wilgotność waha się tutaj pomiędzy 10 a 15%. Taka stosunkowo niewielka wilgotność sprawia, że sauny fińskie nazywamy suchymi.

Elementem, który z pewnością wyróżnia saunę fińską, jest możliwość połączenia relaksującego seansu parowego z elementami aromaterapii. Wystarczy, że wzbogacisz wodę, którą wylewasz na kamienie, odpowiednim olejkiem lub mieszanką ziół. W ten sposób zyskasz efekt jeszcze głębszego odprężenia, ukojenia zmysłów i rozluźnienia mięśni. Z kolei sam seans w saunie będzie, dzięki wydobytym, naturalnym aromatom, jeszcze bardziej przyjemny.

Domowa sauna fińska - Twój luksus na co dzień

Sauna sucha - fińska, czy też inna jej odmiana, tj. sauna infrared, jeszcze do niedawna wydawała się rozwiązaniem ekskluzywnym i zarezerwowanym dla wąskiego grona odbiorców. Luksusowy charakter sauny przetrwał do dziś, jednak na szczęście jedynie w zakresie wyjątkowych właściwości sauny i jej cudownego wpływu na nasze zdrowie i samopoczucie. Obecnie, podobnie jak mieszkańcy Finlandii, możemy cieszyć się sauną na co dzień, w zaciszu własnego domu.

Jeśli zależy Ci na zdrowym stylu życia, znakomitej formie i efektywnym dbaniu o urodę, proponujemy łatwą w montażu saunę suchą, którą możesz swobodnie ustawić we własnym domu (dostępne są tutaj modele klasyczne oraz narożne). W każdej kabinie znajdują się drewniane ławki, oświetlenie, piec elektryczny z kamieniami, ceber z chochlą na wodę do zraszania kamieni oraz higrometr i klepsydra, służące do pomiaru wilgotności i czasu seansu parowego. Takie rozwiązanie to odprężenie i relaks dostępny na wyciągnięcie ręki, o każdej porze dnia i roku.

Sauna fińska sucha - jak korzystać z takiego rozwiązania?

Dla efektywności seansu parowego, a także samej przyjemności korzystania z sauny, warto pamiętać o kilku zasadach. Otóż do kabiny wchodzimy nago, ale zabieramy ze sobą ręcznik, na którym siadamy. Wcześniej należy się oczywiście umyć. Aby zwiększyć odczuwalną temperaturę i wilgotność powietrza, należy polać wodą rozgrzane kamienie. Po seansie trwającym kwadrans chłodzimy ciało poprzez zimny prysznic czy wyjście na zewnątrz. Sesję można powtórzyć, a nawet wychłostać się brzozowymi gałązkami tak, jak robią to Finowie. Na koniec oczywiście kąpiel - nasze ciało wydali bowiem z siebie dużą ilość potu. Sauna fińska ma na celu m.in. oczyszczenie organizmu z toksyn i nieczystości. Dlatego po seansie musimy je wszystkim wraz z potem z siebie zmyć.