Balkon w bloku, mimo że najczęściej zajmuje niewielką powierzchnię, stwarza ogromne możliwości aranżacyjne. Decydując się na jego urządzenie, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Dowiedz się jak sprawić, aby nawet niewielka przestrzeń stała się wyjątkową ozdobą Twojego mieszkania.

Balkon w stylu mini ogrodu

Jeżeli nasz balkon ma niewielką powierzchnię, warto rozważyć jego aranżacje w stylu mini ogrodu. Jest to również bardzo dobre rozwiązanie w sytuacji, kiedy jesteśmy przed remontem tej przestrzeni. Ogrodowy styl zyskamy, rozkładając na podłodze sztuczną trawę. Barierkę balkonu dobrze jest udekorować wiszącymi doniczkami z kolorowymi kwiatami. Należy jednak pamiętać, że przy niewielkich przestrzeniach duża roślinność przytłoczy, zamiast stworzyć przytulną aranżację. Z tego powodu poleca się wybieranie tych rodzajów kwiatów, które są drobne i gęsto rosną. Jeżeli nie lubimy pracy przy roślinach, warto zdecydować się na odmiany kwitnące przez cały sezon wiosenno-letni.

Minimalistyczne urządzenie balkonu

W ostatnim czasie bardzo popularne stało się urządzanie większych balkonów w minimalistycznym stylu. W dużej mierze wynika to z braku czasu na dbanie o roślinność. W przypadku większych balkonów doskonale sprawdzą się wygodne meble ogrodowe. Wystarczy zakup niewielkiego stolika i fotela, aby móc relaksować się ulubioną kawą zarówno na co dzień, jak i w weekend. Oczywiście i w tym wypadku możemy skorzystać z możliwości aranżacyjnych, jakie daje zastosowanie sztucznej trawy. Przy wyborze minimalistycznego stylu dominuje kolorystyka brązu i beżu oraz odcienie szarości. Proste wyposażenie balkonu powoduje, że raz ułożona aranżacja będzie służyła nam przez cały ciepły sezon.

Zalety kwiatów i krzewów

stylowe meble drewniane na balkonieWybierając roślinność na balkon, często zadajemy sobie pytanie, czy mają być to kwiaty, czy krzewy. W pewnym stopniu odpowiedź uzależniona jest oczywiście od naszych indywidualnych upodobań, lecz przy wyborze roślinności należy wziąć pod uwagę kilka dodatkowych czynników. Przede wszystkim istotne jest, na którą stronę świata wychodzi balkon, gdyż nie wszystkie kwiaty wystawione na słońce rosną prawidłowo. O wyborze roślinności decyduje również kierunek oraz siła wiatru. Należy bowiem wziąć pod uwagę, czy balkon usytuowany jest w części odsłoniętej narażonej na silne działanie powietrza, czy też jest osłonięty, w związku z czym jest na nim zawsze ciepło. Udzielając odpowiedzi na te wszystkie pytania, będziemy mieć jasną odpowiedź, czy na naszym balkonie lepiej sprawdzą się kwiaty, czy też krzewy. Trzeba bowiem pamiętać, że wszelkiego rodzaju tuje są zdecydowanie bardziej odporne na działanie czynników zewnętrznych oraz wymagają mniej pracy, a prezentują się naprawdę dobrze.

Wybierz meble balkonowe

Aktualnie wybór mebli ogrodowych jest naprawdę szeroki. Wszystko zależy od tego, jaką funkcję mają one spełniać. Jeżeli marzy nam się filiżanka kawy o poranku, warto rozważyć zakup rattanowego stolika i wygodnego fotela w tym samym stylu. Szukając chwili zapomnienia z ulubioną książką, możemy zdecydować się na kupno wiszącego siedziska. Osoby poszukujące mebli praktycznych oraz zajmujących mało miejsca mogą wybrać praktyczne plastikowe krzesła, które łatwo złożyć i po zakończonym ciepłym sezonie nie martwić się o ich przechowywanie na kolejny rok.