Oferta dopasowana do potrzeb kupujących 14 dni na zwrot towaru bez przyczyny Pełne wsparcie przed i pozakupowe
alt text here 0
Twój koszyk jest pusty
alt text here alt text here

Tunele foliowe

Filtry Wyczyść alt text here
Szerokość
Długość
Więcej
Kolor
Cena
Oznaczenie
Pozostałe

Tunele foliowe to świetne rozwiązanie dla ogrodników, a także dla działkowców, którzy chcą samodzielnie wyhodować własne warzywa. Polskie warunki klimatyczne nie zawsze sprzyjają dojrzewaniu pomidorów czy ogórków szklarniowych. Zastosowanie tuneli ogrodowych zapewnia roślinom odpowiednie warunki do wzrostu i rozwoju, a także przedłuża okres wegetacyjny, tak więc pierwsze wysiewy rozpoczyna się już pod koniec lutego. Wczesną wiosną można hodować na przykład sałatę, rzodkiewkę czy cebulę dymkę. Z kolei na początku maja sadzi się pomidory i paprykę. Wyhodowane samodzielnie warzywa czy zioła dają nam pewność, że to, co trafia na nasz stół, wolne jest od konserwantów czy chemicznych oprysków. Uprawa roślin ogrodowych staje się już nie tylko ogrodniczym wyzwaniem, ale również ważnym elementem zdrowego stylu życia. Tunele foliowe stają się naszym sprzymierzeńcem w walce o zgrabną sylwetkę i witalność. Warto w tym miejscu wyjaśnić, w jaki sposób są skonstruowane oraz jak należy z nich korzystać.

Tunel ogrodowy to przede wszystkim lżejszy, łatwiejszy w montażu i przenoszeniu zamiennik szklarni czy inspektów, czyli przyspieszników. Skonstruowany jest zazwyczaj z rurek metalowych bądź wykonanych z PCV, cechujących się dużą wytrzymałością. Stelaże tuneli ogrodniczych, które są u nas dostępne, pokryte są wzmacnianą folią z okienkami pokrytymi moskitierą, pozwalające na swobodną cyrkulację powietrza wewnątrz tunelu.

Oferujemy modele o różnych wymiarach - małe i duże. Ich ceny są adekwatne do rozmiarów. W przeciwieństwie do zarazem ciężkich i niewielkich inspektów, tu mamy większe pole do działania. W zależności od wielkości upraw i przestrzeni, jaką dysponujemy, możemy wybrać tunele foliowe o powierzchni od 6m2 do 24m2. Wybór odpowiedniej wielkości ma znaczenie, gdyż wiąże się to z zagospodarowaniem miejsca pod uprawę roślin. Warto zaznaczyć, że niskie rośliny można sadzić już w odległości 15 cm od ściany tunelu, ale pomidory wymagają już 40 cm odstępu. Konstrukcję najzasadniej jest postawić w miejscu nasłonecznionym - tunele foliowe ustawia się zazwyczaj dłuższym bokiem w kierunku północno-południowym.

Tunele ogrodowe nie sprawiają większych kłopotów w użytkowaniu. Można je w łatwy i szybki sposób zdemontować oraz przesunąć w inne miejsce. Zmiana ustawienia zapobiega wyjałowieniu gleby, a także pozwala na zmianę aranżacji ogrodu lub działki. W celu zabezpieczenia folii przed trudnymi warunkami atmosferycznymi panującymi w zimie, po zebranych plonach dobrze jest ją zdjąć, osuszyć i przechować w zamkniętym pomieszczeniu do wiosny. Wtedy możemy mieć pewność, że tunel foliowy posłuży nam jeszcze przez kolejne lata.

Już dziś warto przekonać się o korzyściach, jakie dają tunele ogrodowe. W ofercie mamy również elementy służące do zbudowania tunelu ogrodowego czy nierdzewne tyczki do roślin. Zachęcamy zatem do zapoznania się z naszym bogatym asortymentem.

8 produktów
Filtruj